Ułatwienia dostępu

Programy profilaktyczne

Aktualnie nasze Przychodnie realizują następujące Programy profilaktyczne:

1. Program profilaktyki chorób układu krążenia


Adresowany jest do kobiet i mężczyzn w wieku 35 do 65 lat, którzy nie korzystali z badań objętych programem w ciągu ostatnich 5 lat ,u których nie została dotychczas rozpoznana: choroba układu krążenia, cukrzyca, PNNerek lub rodzinna hipercholesterolemia oraz którzy posiadają aktywne deklaracje u Naszych lekarzy rodzinnych.
Badanie można wykonać u swojego lekarza rodzinnego. Program obejmuje przeprowadzenie wywiadu, wykonanie badań biochemicznych krwi ( cholesterol całkowity, HDL, LDL, TG, glukoza), pomiar ciśnienia tętniczego krwi, określenie BMI, przeprowadzenie badania przedmiotowego przez lekarza, ocenę poszczególnych czynników ryzyka i możliwości wystąpienia incydentu sercowo-naczyniowego w przyszłości oraz edukację i decyzję co do dalszego leczenia.

2. Program szczepień zalecanych p/HPV dla dziewczynek powyżej 9 r. życia

 

Dla dziewczynek urodzonych w 2009, 2010, 2011 roku – zapewniamy bezpłatne szczepienie p/HPV szczepionką Gardasil 9 w ramach projektu finansowanego przez UE i Urząd Marszałkowski.

Dla pozostałych dziewczynek proponujemy szczepienie szczepionką Cervarix zakupioną w aptece z refundacją 50% lub odpłatną szczepionkę Gardasil 9 w promocyjnej cenie.

3. Program szczepień przeciw grypie

Dla pacjentów zalecamy szczepienie p/grypie szczepionkami zgodnie z obowiązującymi zasadami refundacji Ministerstwa Zdrowia.

4. Program szczepień p/COVID19

Program realizowany wg schematów zatwierdzanych przez Ministerstwo Zdrowia po aktywnym działaniu Lekarzy, Pielęgniarek, Rejestracji – w przychodni i w warunkach domowych.

5. Program wczesnego wykrywania raka płuc

Program jest kierowany do palaczy papierosów w wieku 50-74 lat .

Lekarz Rodzinny kieruje na badanie Tomografii komputerowej Płuca następnie w zależności od stwierdzanych zmian podejmuje adekwatne działania medyczne.

6. Profilaktyka raka szyjki macicy

Badanie cytologii dla kobiet w wieku 25-59 lat, które nie wykonały badania cytologicznego w ciągu ostatnich 3 lat.

Badanie profilaktyczne można wykonać w Poradni Ginekologicznej naszej Przychodni przy ul. bł. W. Kadłubka 10-11 ( II piętro ) nr telefonu 91-423-59-70, bez skierowania.

7. Profilaktyka raka piersi

Badanie mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat, które nie wykonały badania w ciągu ostatnich 2 lat.

W załączeniu link do pracowni mammografii NFZ

Wykaz pracowni mammograficznych w województwie zachodniopomorskim